| axu1992 a întrebat:

am si eu un iphone 4, codat pe Orange Spania, cu baseband 04.12.05,ios 5.1.1.exista vreo metoda de decodare prin soft, program cv? tinand cont ca decodarea permanenta este 500 lei! helppp!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ai vrut Iphone, acum îndură.
Altă metodă decât decodarea la un service specializat nu ai ce face. Chiar dacă ai softul ai nevoie de cablul special pentru deblocare.

3 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Spre nefericirea ta... nu.

| axu1992 explică (pentru Azµre):

Ce cablu special pentru deblocare? nu am mai auzit de asa ceva, si decodarea asta oficiala se face printr un cod cv.pe baza de imei sau cum?