| cosminboy12 a întrebat:

Salut am un iphone 5 ios 8.4 si i-am dat o resetare din Itunes si nu am sim pe el apoi cand s-a deschis am selectat romana netu etc si acum imi cere sim sa activez simul dar eu nu am nici un sim pentru ca el e blocat pe EE Anglia si o sa il deblochez peste 2 saptamani ce pot face sa mearga telefonul si fara sim funda!

1 răspuns:
| BenWilde a răspuns:

Nu merge deblocat fara sim. Ori iti iei un chip care iti deblocheaza telefonul de pe orice cartela, ori astepti cele 2 saptamani. Poate stie cineva o solutie, dar din experienta mea nu merge.