| Popafilip a întrebat:

Salut, am un s7 gold 32gb care nu stiu de ce nu mai vrea sa mearga cartela in el.
Imi apare incontinuu,, cautare retea" si nu imi arata deloc semnal acolo sus langa baterie ci doar un cerc taiat, nu stiu nu ma pricep.
Stiti cumva ce problema are?
Va multumesc

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai incercat si cu alta cartela si face la fel? daca face si cu alta cartela inseamna ca este stricat acel contact care face legatura intre contact si cartela se numeste contact cartela sau numai stiu cum cititor cartela parca si nu costa foarte mult de schimbat.

| marinaru777 a răspuns:

Verifica slotul in care ai pus simul daca e dual sim bagi la 1, si pozitia cartelei sa fie cum este desenat pe plastic. Daca nu te descurci mergi la un service sau magazin de telefoane te ajuta ei.