| Vadeanu_Alin_1996 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s7 edge si de la un timp cand il deblochez automat imi deschide google chrome cu tot felul de reclame si nu stiu ce sa ii fac ca sa nu mi le mainarate... va rog ajutati-ma. DAU FUNDA MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| iDarkness a răspuns:

E vorba de un virus care iti deschide ferestre, "pop-up", problema se poate remedia resetand telefonul la setarile din fabrica. Poti evita asta pe viitor, gen nu mai instala tor felul de fisiere.apk si incearca sa te feresti de unele site.uri. spre exemplu te uiti la un film pe net, acesta iti deschide o reclama intr-o fila noua in care iti apare gen "bateria dvs are probleme", sa zicem ca tu dai "fix now", iti instaleaza un.apk care rezulta problema ta actuala. Antivirusurile pe Android sunt 0, singurul eficient fiind KNOX.

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Deblochezi automat = nu i-ai mai pus efect la deblocare? adica nu are nici macar ceva glisare?

Nu are probabil legatura cu modul de deblocare, cel mai probabil ai un virus; incearca sa ii dai scan cu o aplicatie tip antivirus (360 security, AVG, Avast, probabil ai una si in telefon din fabrica, sau mai bine zis de la vanzator).

| Drsss a răspuns:

Virus, dă-i o resetare!