| Ghiurca_Ionut_1997 a întrebat:

am un telefeon Samsung galxy s3 mini i8190 si nu mi se mai aprinde doar pana la logoul cu Samsung galaxy etc. telefonul este rootat. cum pot sa-l fac fara al duce la service? funda celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| TsonPing a răspuns:

Telefonul atunci cand are ROT nu mai are valoarea pe care o avea la inceput! dupa ce ti-ai facut ROT la telefon el dupa un timp poate fii INUTILIZABIL o data cu ROT-ul telefonului ti s-a dus si Garantia daca ai avut! Ce sa mai spun, incearca daca poti sa ii dai o Resetare din Fabrica nu uita sa scoti SD card si Cartela! poti face asta de la Settings / Factory reset daca il ai in EN
Bafta! Funda?

| andutzu2000 a răspuns:

Intri in recovery mode(gasesti pe net tutooriale) si apoi faci un hard reset.

| Ghiurca_Ionut_1997 explică (pentru TsonPing):

Nu pot sa intru in settings pentru ca nu mi se aprinde telefonul dupa cum am mai specificat si mai sus.