| BazikR1 a întrebat:

Salut am un telefon Galaxy pocket si ce-i drept are destul de putini rami are decat 400 si ceva si ma intrebam faptul ca nu-mi merg jocuri ca subway surfers (de exemplu) este din cauza ecranului prea mic caci android am unul ok 4.0.4 Funda

Răspuns Câştigător
| Rockat a răspuns:

IPHONE 4 - 512 MB, da dar are un procesor Dual-core 1 GHz Cortex-A9 in timp ce Poket are procesor 832 MHz ARM 11 adica un single-core de 0, 8GHz pe langa un dual de 1GHz A9. Nu conteaza doar memoria RAM.

2 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Nu e nici din cauza ecranului si nici din cauza androidului. De vina este procesorul si rami.

| BazikR1 explică (pentru Rockat):

Pai un Iphone4 de exemplu cam cati rami are ca am auzit ca nici el nu exceleaza oricum nu-mi compar telefonul cu un iphon 4 dar totusi