| mayk112232 a întrebat:

Salut baieti am cumparat de pe olx.ro un telefon Samsung galaxy note 3, dar este problema ca cand l-am luat nu m-am uitat sa vad daca e original adica nu am stiut ca na am am vazut ca merge totul adica internet una alta nu mam mai uitat si la altele, doar cand am ajuns acasa si l-am luat la butonat am vazut ca nu pot sa-mi bag contul de google pe el si ca nu merge sa descarc aplicati din magazin play si ca nu are magazin play si ai zice galaxy apps si vazind ca nu vrea sa mearga chestile astea am sunat un amic si mi-a zis omule este copie fidela a unuia original adica chinezarie nu original dar eu acum totusi am dat 500 lei pe el si sunt tare suparat cam dat si bani si e si chinezarie, intrebare e asa oare exista vreo cineva sau ceva unde pot sa ma duc cu telefonul asta Samsung galaxy note 3 sa-mi faca sa mearga totul la el chiar daca e chinezarie il tin asa numai sa mearga totul la el ca am dat 500 lei si nici numai am nici banii si macar de as putea sa fac sa mearga totul la el chiar daca nu-i original, baieti va rog ajutati-ma cu problema mea.Va Multumesc, MIHAIL.

2 răspunsuri:
| bustamante a răspuns:

Nu garantez nimic, oricum tot ce ne inconjoara este chinezarie. Trimitel inapoi. Ia legatura cu vanzatorul uite-te bine in anunt vezi daca specifica original sau nu si faci o reclamatie catre olx si politie. Banii ii recuperezi dar mai greu daca respectivul nu coopereaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat in anunt se spune ca este produs original sau fake 1:1, este mare diferenta, uita-te mai atent altadata; nu poti sa-i faci unui fake nimic, este fake, este slab si doar atat, fite pe stomacul gol!