| Pirhollon233 a întrebat:

Salut, cand ascult muzica pe telefon si intru intr-un joc, muzica se opreste! Ce trebuie sa fac sa nu se mai oprească? ( vreau sa ma joc ascultând muzică ). Dau Fundă! Va rog.

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Cu ce aplicatii ai incercat? Android este facut in asa fel incat 2 aplicatii nu pot folosi aceeasi resursa in acelasi timp. De exemplu, sigur ai observat ca muzica se opreste si atunci cand primesti o notificare (SMS, WhatApp, Facebook) sau cand te suna cineva.

Daca anumite aplicatii au ales sa ignore acest standard, va trebui sa le gasesti. Eu as incepe cu Winamp, foobar2000, aimp, poweramp si jetaudio.

Youtube sigur nu merge, pentru ca este o aplicatie video si vrea sa te oblige sa te uiti la clip atunci cand asculti ceva.