| Benyamin173 a întrebat:

Cat costa o decodare pentru s10 plus(cineva care stie sigur cat costa)?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Dacă e resoftat cu softul exact nu are probleme.
Daca cei de la Samsung spun ca are garanție, eu aș merge la ei sa reinstaleze softul original. Costă mai mult dar nu pierzi garanția.
Daca mergi la un gsm si faci asta, pierzi garanția.
Cei de la Samsung, cu nr IMEI știu ce soft are telefonul din fabrică. La asta nu știu dacă te-ai gândit.
Dacă nu te interesează garanția oficială, e ok. Poți să alegi un service mai ieftin.

11 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Mergi la un service GSM si intreaba

| Benyamin173 explică (pentru Vl4dootz):

Pai nu prea am unul prin apropiere, si cel mai apropiat este la 25km...si vr sa stiu un pret aproximativ

| Vl4dootz a răspuns (pentru Benyamin173):

Preturile variaza intre 100-150 lei. (preturi maxime)
Din ce retea vrei sa-l decodezi?

| Benyamin173 explică (pentru Vl4dootz):

Din Ee(Anglia)

| gelu1970 a răspuns:

Telefonul trebuie resoftat.
Și trebuie softul exact al telefonului in funcție de zona, țara unde a fost comercializat.
Am observat că ți-ai cheltuit banii, in final, pe un exynos. Păcat. Doar din curiozitate, cât ai platit pe un 10+ cu exynos?

| Benyamin173 explică (pentru gelu1970):

2600 ron si cu factura

| gelu1970 a răspuns (pentru Benyamin173):

Prețul nu e rau. Problema e că nu e liber, e desigilat, și nu știi dacă ai garanție in România. Pentru incă vreo 80 € aveai același telefon sigilat și liber.
Baftă și să funcționeze bine.

| Benyamin173 explică (pentru gelu1970):

Am vb cu cei de la Samsung si mi au spus ca am garantie in Romania cu factura si are factura telefonul(pana la jumatea lui 2021) acum sper sa nu dau mult pe deblocare, stie cineva daca il deblochez o sa imi mearga mai prost datele si convorbirile?

| Benyamin173 explică (pentru gelu1970):

Am vazut ca la unele service uri nu pierzi garantia

| gelu1970 a răspuns (pentru Benyamin173):

Povești. Dacă ai încredere mergi la ei. Alegerea e a ta.

| amzosoft2003 a răspuns:

Preturi actualizate in permanenta, livrare coduri in cateva minute sau cateva ore. Cel mai sigur serviciu de pe piata : https://www.decodare.info/pret-decodare-samsung.htm