| AlexAdy92 a întrebat:

cu ce program pot face root la Vodafone 785 ( Vodafone smart 4 mini )?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse tutoriale la linkul :
https://www.google.ro/#q=Vodafone+785+root

Toate cele bune.

| RB26DETT a răspuns:

Cu towelroot, intri aici si apesi pe simbolul lambda https://towelroot.com/, descarci aplicatia direct de pe telefon daca nu vrei sa mai folosesti cablu de date sa transferi din pc in telefon etc. cred ca te descurci o data ce vrei sa-i faci root, instalezi, deschizi aplicatia si apesi pe make it ra1r parca sau nu mai stiu cum scrie acolo laughing, mi se pare ca trebuie sa ti se reseteze telefonul, va dura putin mai mult ca de obicei sa booteze dar se va ''trezi'' rootatwinking towelroot este un program universal pentru root, am facut root unui xperia M cu 4.3 [destul de greu de rootat deoarece are bootloaderul blocat si nici nu poate fi deblocat] am folosit towelroot, toate bune si frumoase doar ca la al meu a mai trebuit sa fac ceva pe langa astawinking am luat busybox pro, am instalat busybox in bin si apoi inca o chestie pe PC, cred ca tie nu-ti va trebui metoda folosita de mine, cauta pe youtube despre cum sa-ti rootezi telefonul tau cu towelrootwinking de exemplu ''Vodafone 785 towelroot''

| AlexAdy92 explică (pentru RB26DETT):

Mi-a dat "this phone isn't currently supported" mai este vreo versiune mai noua de towelroot?

| RB26DETT a răspuns (pentru AlexAdy92):

Pff, de pe site-ul oficial iei ultima versiune, este ultima versiune, incearca framaroot https://cleanfiles.net/? gq5syRm, cu aplicatia asta mi-am rootat telefonul cat eram pe 4.1, nu aveam bootloader blocatwinking

| AlexAdy92 explică (pentru RB26DETT):

Mersi happy am rezolvat pana la urma cu Root Genius cu tel conectat la pc