| Iulian890 a întrebat:

Cum pot sa dezactivez de pe telefon acea funcție atunci cand te suna cineva din alt județ îți arată judetul?
Si eu as vrea sa nu mai imi apară judetul pe telefon

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In ce sens iti arata judetul?
Iti scrie "Timis", Suceava" pe dispozitiv?
Ce fel de telefon ai?
Daca te referi la prefixul din reteaua fixa (0232, 0333), acesta face parte din numarul alocat si nu poate fi eliminat.

| Iulian890 explică (pentru dannyel86):

J5 2017, alcatele pixi 4.Si cand ma suna cineva exemplu judetul Ilfov( nu cu numar fix) imi arată numarul si mai sus scrie judetul Ilfov dar eu sunt de exemplu in judetul Brașov.
Si as vrea sa nu mai imi apara judetul cand ma suna cineva din alt județ dar nu vorbesc aici despre telefoanele fixe

| dannyel86 a răspuns (pentru Iulian890):

Daca ai instalat pe telefon aplicatii legate de gestionarea apelurilor, e posibil ca acestea sa aiba si setari de localizare a celui care te suna.
Tu ai Samsung J5 sau Alcatel pixi 4? Sau pe amandoua?
Daca la ambele dispozitive patesti asa, verifica-le pe amandoua.
Poate ai aceeasi aplicatie pe telefoare si asa iti poti da seama in ce setari trebuie sa umbli pentru a dezactiva locatia apelantului din alt judet.