| Maria761 a întrebat:

Daca imi cumpar un telefon (peste 1000lei) de pe Emag, produsul va ajunge in stare buna? Garanția se primeste? Am auzit de la alte persoane care si-au comandat telefoane si nu au semnat nimic pentru garantie...
Fundita!

2 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Mai bine îți iei din magazin așa vezi acolo starea lui și dacă e ceva neinregula îl schimba și îți dă și garanție.De obicei când îți cumperi un telefon te pune sa semnezi

| Ironwin a răspuns:

La cumparaturile facute online ai o protectie suplimentara de 30 de zile, timp in care poti sa si schimbi produsul daca nu iti place(in magazin nu ai aceasta facilitate). Comanda fara frica, daca cutia prezinta urme de lovitura o refuzi fara discutii. Daca cumva telefonul nu functioneaza esti acoperit sigur de garantie, nu se semneaza certificatul de garantie la primirea telefonului, dar el exista si este valabil.