| Mita_Mitza_1997 a întrebat:

---SALUT--- Daca schimb androidul la Samsung galaxy young duos s6312 as putea sa mut pe card fisere va rog ajutati-ma dau funda repede

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ai posibilitatea sa faci copie ( backup) dupa ele pe card. Cauta la setari. Am avut si eu 6102 si avea asemenea optiune. Al tau este mai nou (ca an de aparitie) si trebuie sa aiba.

| mihai69 a răspuns:

Fișiere poți muta oricum pe card, la orice telefon cu (orice) Android; dar sigur tu nu asta vrei de fapt, ci să muți APLICAȚIILE pe card.
Ei, la aparatele Samsung, asta nu se poate. Nu direct, cel puțin. Dar poți să-i faci root, apoi instalezi link2sd și te-ai scos!

| Mita_Mitza_1997 explică (pentru Salontanul):

Eu nu pot muta aplicati pe card, adica cand le descarc imi intra direct in memoria telefonul, chiar daca la aplicati apare functia muta/copiaza pe card cand o instalez

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mita_Mitza_1997):

Aplicatiile nu trebuie mutate. Le poti reinstala ulterior.

| Mita_Mitza_1997 explică (pentru Salontanul):

Faza e ca am memoria incarcata si daca imi intra o parte din aplicatie pe card si o parte in memoria telefonului castig mai multa memorie, la mine asta nu merge

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mita_Mitza_1997):

Stiu ca se poate dar trebuie sa obtii drepturi de administrator prin rootare.
https://www.youtube.com/watch?v=q75nQqR1X40