| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Salut, de ceva timp, cam la 2-3 ore ecranul telefonului se aprinde și sta așa până apăs butonul de blocare. O altă problemă este faptul că ecranul nu se mai închide deloc ( deși l-am setat sa se dezactiveze la 15 sec.) La fel și cu testele de la telefon ( alea care se aprind). Ce să aibă? În urma cu 3 zile l-am rootat, dar acum rootul e sters.

2 răspunsuri:
| irina3893 a răspuns:

Iti sugerez sa ii dai reset, apoi sa il inchizi si sa il lasi asa o zi. După asta nu ar mai trebui sa fie probleme, dar daca nu functioneaza cel mai bine e sa mergi la un service. Succes!

| danutz2006 a răspuns:

Ce model de telefon ai?
Incearca sa gasesti optiunea "Reset to factory settings" Este posibil sa te ajute.
In cazul in care i-ai facut de curand un update de soft este posibil sa fi ramas agatat ceva in soft de la versiunea veche. Si in aceasta situatie incearca sa ii dai revenire la setarile din fabrica si e posibil sa scapi de problema asta.
Succes.