| MaxKiller911 a întrebat:

De Craciun o sa imi cumpar un iPhone 4S si as avea cateva lucruri de lamurit :
1.Cum fac update-urile la iOS?
2.Cum fac cand descarc jocuri? Le pot lua de pe net si apoi sa bag install-ul in telefon?
3.Cum se descurca camera?
4.Ruleaza jocuri cum trebuie?
5.Se aude cat de cat tare?
6.Pot baga muzica prin cablul de date sau trebuie sa iau melodiile din iTunes?

DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| sheamus12 a răspuns:

1.instalezi itunes si o sa iti spuna cand conectezi iphoneul la pc de updateuri sa din settings si general direct de pe telefon dar nu e recomandat de pe tel
2.iei un program care il gasesti pe net numit syncios si bagi prin el jocuri.
3.Camera este geniala asa mi se pare pentru ca la iphone 3g e de 3mpx si are rezolutie de 5
4.da ruleaza depinde si de versiunea de IOS
5.asa si asa
6.nu trebuie neaparat le poti baga prin syncios

| Alexxandruxx a răspuns:

Ce a zis sheamus e mai greu. Mai usor e sa:
1) Te duci la configurari->general->actualizare software, si de aici ti-l actualizezi.
2) Exista aplicatie appstore pentru jocuri, le ei de acolo. Daca vrei din astea care costa, si totusi le vrei free, te duci pe net, iei aplicatia, o bagi in itunes si conectezi telefonul prin usb la calculator.
3) Camera este foarte buna, recomand.
4) Ruleaza foarte bine.
5) Se aude foarte tare, are 2 difuzoare in partea de jos al telefonului.
6) Poti conecta cablul la calculator, si folosesti itunes si iti bagi ce melodii vrei. Desigur, free.