| ala112 a întrebat:

Salut..de curand mi-am achizitionat un IPhone 4..codat pe O2 Anglia...m-am intalnit cu baiatul. dupa cum arata ok..am facut tranzactia.
Dupa 1 sapt am fost la cineva specializat in telefoane si mi-a spus ca e furat..telefonul este blocat in sine(nu reteaua),asta insemnand ca este furat,in momentul de fata nu stiu ce sa fac,am nevoie de ajutorul vostru neaparat,persoana respectiva nici macar nu vrea sa imi raspunda si de deblocat stiu ca se poate,dar intr-un mod mai interzis, si daca as debloca telefonul m-ar localiza si m-as trezii cu politia la usa din cate mi-a zis cel de la service

Dau FUNDA ..chiar am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci tu la politie si sa reclami ca ti s-a vindut un telefon furat. Asa arati ca esti cumparator de buna credinta si ca nu tu esti cel care l-a furat. Altfel, daca te prinde, intri ca tainuitor sau chiar faptas.