| Alias2032 a întrebat:

am un prieten ce tocmai i s-a terminat abonamentul la o firma de telefonie mobila si smartphone-ul primit de la firma respectiva este codat in acea retea. Treaba este ca n-are bani sa se duca la firma de genul gsm pentru a plati pentru a i se debloca telefonul din reteaua in care este blocat, si as vrea sa va intreb daca ii pun un custom android pe acel smartphone, mai este nevoie sa se duca la firma de decodare pentru a-i debloca telefonul din reteaua aceea? Sau daca ii pun custom android i se sterge programul ce-l avea in telefon in care spune ca este blocat in reteaua respectiva? Nu prea stiu cum sa-l ajut pentru ca nu are bani pentru firma de decodare. Sper ca voi sa aveti un raspuns ajutator sau chiar de ce nu cu un ajutor pentru deblocare...Merci anticipat

2 răspunsuri:
| Robi1444 a răspuns:

N-are 50lei pentru deblocare?

| Alias2032 explică:

@Robi1444 nu n-are 50 lei pentru decodare... si fac pariu ca nu este doar in cazul lui sunt enorm de multi oameni care nu-si permit... nu pentru ca nu vor ci din cauza mafiotilor ce distrug Romania.