| suffarstar a întrebat:

Dispun de un HTC One M7 si de cateva zile tot imi face figuri. Intra singur in modul Auto,cand ma suna cineva se pune singur pe "Speaker" sau pe "Mute",display-ul se roteste ciudat,de exemplu daca intorc telefonul cu susul in jos,display-ul face la fel,ceea ce e ciudat,pentru ca inainte nu facea asa. Partea urata e ca nu am garantie la el,l-am achizitionat la mana a doua (pacatul meu) dar l-am folosit doar o luna. L-am readus la setarile din fabrica stergand absolut totul de pe el, problema persista iar faza cu modul "Masina" ma scoate din minti. Telefonul are Android 4.4.3 KitKat si HTC Sense 6.0. Daca a mai patit cineva ceva asemanator cu un telefon,sau se pricepe cineva,va rog, ajutor!

1 răspuns:
| Thebestkiller a răspuns:

Salut! Poti sa ii dai o resetare hardware, numai ca in cazul acesta pierzi toate datele salvate in telefon; il aduci la starea initiala. Uite aici un tutorial https://www.youtube.com/watch?v=0NGi1q9FBzQ.Daca nu merge mai cauta tutoriale pe net. Sau ai mai putea sa ii dai o actualizare software( este bine sa il ai mereu actualizat la ultima versiune). Succes!