| Gabriel_Marius_1995 a întrebat:

Salut, Eu am i n telefon o cartela Orange, mergea bine nu era nimic, dar intr-o zi vad ca nu imi mai arata cartela si spune fara cartela SIM dar cartela este inca in telefon. va rog imi puteti spune cum sa o fac din nou sa functioneze?. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te rog sa faci cateva probe cu SIM-ul in alt telefon sa vezi daca acesta mai este functional.

Daca SIM-ul tau este defect, il inlocuim imediat, la oricare dintre Shop-urile noastre si cel mai apropiat Shop Orange il gasesti aici (http://www.orange.ro/shops/lista-magazinelor-Orange.html).

Mai multe detalii sunt disponibile la adresa https://www.orange.ro/prepay/sim-card-ro.html, tab-ul ‘’cartela SIM’’.

O zi frumoasa,
Orange Helper

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa faci teste.
Scoate cartela sim si pune-o inapoi in telefon.
Pune alta cartela in telefon si muta cartela Orange pe un alt dispozitiv mobil, pentru a vedea unde e problema.
Daca e vina cartele sim, se poate schimba gratuit la o reprezentanta Orange (nu Partener Orange; acolo se schimba conditionat). Intreaba unde se poate inlocui gratuit sim-ul, daca acesta are probleme.