| Kokolinna a întrebat:

Buna seara, TPU!
Am o problema cu telefonul si as fi recunoscatoare daca ma puteti ajuta.
Am un telefon C1-01, de fapt l-am primit si eu de la varu-meu ca mie mi s-a stricat telefonul. In seara asta, am incercat sa bag cartela in el, dar cand l-am aprins mi-a zis "Telefon restrictionat" si cand dadeam "Anulati" nu se intampla nimic, nu-mi disparea nimic de pe ecram. Am bagat inca 2 cartele de Orange in telefon, dar tot "Telefon restrictionat" imi zice. Am stins telefonul si am scos cartela din el si mergea fara cartela, dar cand bagam din nou cartela tot asa imi zicea "Telefon restrictionat". Am incercat sa bag codul si IMEI-ul, dar cand scriam cifrele nu se vedea nimic pe ecran.
Va rog, imi puteti spune ce pot face? Va multumesc frumos, Funda!

2 răspunsuri:
| BigBen919 a răspuns:

Problema e ca telefonul respectiv a fost blocat pe cartela care a avut-o in el daca stii codul de deblocare e k dar daca nu singurele variante sunt
1 sa incerci sa ii faci o resetare
2 sa il duci la un service sa il resofteze

| CatalinaCata99 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci cu el da decodat, daca nu accepta cartelele, cu altceva nu te pot ajuta, funda?