| Vara_Sumer_1980 a întrebat:

Salut, INTREBARE?
Am rugamintea la tine sa ma ajuti intr-o problema tehnica. Eu am un buget de 3000 lei sa-mi iau un telefon si tare tare ma pasioneaza la banii astia un Sony Z3(nu-i foarte imens si are ceva calitati ) Mie imi trebuie inspecial pentru poze deoarece lucru pe santiere si tot timpul ma lovesc de necesarul de a-mi face poze la detalii etc. Un 20.7 MG cat are camera ar fi ceva deosebit pentru. poze acum problema este ca m-am uitat pe forumuri si tot apare ceva de genul poze slabe in zone umbrite
sau cu luminozitate slaba.Eu sunt o persoana foarte ocupata si nu prea am timp sa vad sa fiu la zi cu noutati ce dau sa apara. Sfatul pe care vreau sa ti-l cer este sa-mi cumpar telefonul asta sau sa mai astept sa apara ceva mai bun in domeniu pe piata (la Sony ma incurajat si procesorul etc )Nu stiu ce sa fac ca nu prea ma dau banii afara din casa.Sa iau Sony Z3 sa mai astept ceva de pe la ei ca parca am
inteles ca vor sa lucre pe la camerele foto nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| ZeusMeMo a răspuns:

Am gasit pe google Panasonic Lumix CM1, cica ar fi telefonul cu cea mai buna camera foto. Pe langa acesta mai poti opta si pentru iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S5 și LG G3, toate au camera foto foarte buna!

| KinekT a răspuns:

S-a lansat recent Lg G Flex 2. Care din cate am auzit are cea mai buna camera de telefon pana in momentul actual,, si vine cu specificatii de top( mai bune decat z3)eu iti sugerezi sa astepti pana apare telefonul in Romania sau sa il comanzi.

| MskDesign a răspuns:

Probabil ca cei care au vorbit nu stiu sa foloseasca setarile de la fotocamera.

Foto video
Rezolutie camera (Mp):20. 7Rezolutii foto:5248 x 3936Blitz integrattongueulsed LEDCamera secundara:2.2 MPCaracteristici foto/video:Sony Exmor RS
Inregistrare video 4K
SteadyShot - stabilizator video
High Dynamic Range (HDR)
Burst Mode
Stabilizator imagine
Geotagging
Object tracking
Red eye reduction