| XiaomiKWS a întrebat:

Salut! Modul "consum redus", la iphone, daca îl țin activat în permanență îmi dăunează în vreun fel la "sănătatea" bateriei?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Iar 300 de incarcari 33% conteaza drept 100 incarcari 100%.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca iti dauneaza bateriei? O ajuta,nu-i dauneaza,de aia e modul ala redus, adica prelungesti viata bateriei, incarcind mai rar.

O baterie de asta reincarcabila are X incarcari la maxim, cand se termina acele incarcari, bateria e moarta.
Cu cit faci incarcarile astea mai rapid, cu atit bateria moare mai repede, iar cu cit faci incarcari mai rare timpul va fi mai lung.

Cind folosesti o baterie foarte intens si timpul ei de viata este scurt si invers.

| doctorandus a răspuns:

Nu, nu dauneaza. Dar unele functii utile nu merg in acest mod.

| anonimg a răspuns:

Consumul redus înseamnă oprirea aplicațiilor care merg în fundal (WhatsApp, e-mail, etc).