| UmbraDeVulpe a întrebat:

E bine oricand sa ai activat modul consum redus la iphone daca vrei sa te tina mai mult timp bateria si sa nu o strici repede?

21 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Esti tare funny cum mereu mai pui macar vreo 2-3 intrebari din raspunsurile primite la alte intrebari.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveBlackCats a răspuns (pentru dullcat):

Ei, nu se poate abtine happy

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Da, eu si la 100% am battery saver pornit.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La mine e ok, mai verific din cand in cand starea bateriei si e neschimbata de cand am primit telefonul si il folosesc asa.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu am 5g si nu imi pasa de efectele speciale, eu doar folosesc telefonul pentru Instagram, whatsapp si apeluri, nimic mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Telefonul are 3 ani, l-a folosit mama 2 ani(motiv pentru care starea bateriei e la 85%) si de un an il folosesc eu si bateria a ramas neschimbata.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ba iti apare, nu are treaba cu notificarile.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu cred ca are treaba.

| jendeukie a răspuns:

Nu recomand mod consum redus numai daca ai sub 20% e folositor insa daca il folosesti chiar si daca ai peste 20% foarte des o sa ti scada din sanatatea bateriei + nu face mare diferenta daca ai mod consum redus pornit

Răspuns utilizator avertizat
| Pisicadraguta809 a răspuns (pentru jendeukie):

Eu am folosit modul redus de baterie aproape o luna incontinuu si am auzit ca dauneaza, am iph 14 si are aproape 2 luni, a daunat sanatatea bateriei sau trebuie activat mult mai mult?