| anonim_4396 a întrebat:

Salut, se poate reduce din eficienta procesorului telefonului pentru o durata de viata mai mare a bateriei? Daca da, cum fac asta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Daca ai root access instaleaza-ti Trickster Mod din Play Store, cu aceasta aplcatie poti sa blochezi frecventa procesorului la ce valoare vrei tu, poti sa o pui pe maximul suportat pentru performanta, il poti tacta mai jos pentru durata de viata a bateriei mai buna, bineinteles ca oricand poti sa schimbi inapoi acele setari si e foarte simplu de utilizat, dar daca n-ai root nu va functiona