| Gabriel2606 a întrebat:

Salut. Incarcarea telefonului pana la 80% prelungeste durata de viata a bateriei?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi se pare că se descarcă mult mai repede dacă o încarc sub 100%.

| raMLesS a răspuns:

Da, si descarcarea pana in minim 20%

| Zuzu1991 a răspuns:

Este discutabila chestia asta, daca ai baterie buna atunci oricum te tine mult
faza e ca daca niciodata nu incarci peste 80% la un moment dat 80% va fi maximum incarcabil

insa la bateriile cu Litiu, in mod SIGUR e o idee foarte proasta sa il lasi sa se descarce sub 20% si mai ales sa se inchida de tot din lipsa de baterie, nu am chef sa explic de ce (ca e o polologhie lunga) dar poti sa ramai fara baterie de tot (nu se mai incarca)... NOOOO SHlT!

| cfrtobias a răspuns:

Eu cred ca nu, ca tot incarci dupa si tot acolo ajungi

| al0o0o0 a răspuns:

Din cate stiu eu nu