| KRLL a întrebat:

Se poate strica softul din cauza unei busituri, mai exact un Sony z5 premium a fost scapat pe jos, sticla de pe spate s-a spart iar telefonul se aprinde, apare marca telefonului si in cateva secunde se inchide.Cineva mi-a zis ca ar fi de la soft si nu prea cred…mai exact, ce ar avea telefonul?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa strici soft-ul dintr-o cazatura, probabil este ceva stricat prin interior

| DJMryo a răspuns:

Nu se mai aprinde din cauza ca lovitura a fost prea puternica pentru placa si procesorul grafic s-a cam stricat, imi pare rau.
Poti incerca totusi resoftare dar din experienta proprie nu va functiona.

| KRLL explică (pentru DJMryo):

Totusi, se aprinde, si apare marca Sony pe fundal, ceea ce-i normal si se inchide in 4 secunde.Sunt sanse sa mearga o resoftare?