| Roberto_Dumitru_1994 a întrebat:

acum cateva zile mi am spart telefonul, doar ecranul, am fost la un service gsm si mi-a spus ca este 300 de lei, dar este cam scump pentru un ecran de Huawei p10 lite, si nu vr sa schimb display ul ci ecranul, ca display ul merge perfect, doar ecranul este spart, ce ziceti, trebuie cu totul sau doar ecranul?

4 răspunsuri:
| KanekKi a răspuns:

Ar trebui sa schimby display-ul cu totul pentru ca daca schimbi doar ecranul nu va mai arata la fel.

| KanekKi a răspuns (pentru KanekKi):

Schimbi*

| Violleta2022 a răspuns:

Ecranul nu se poate schimba singur, trebuie schimbat cu tot cu diplay, de aceea te costa atat.
in plus, mai costa si manopera, de desfacere a celui spart si instalare a celui nou.

| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa schimbi cu totul. display+ecran.