| Blu3Li0n a întrebat:

Am abonament la Telekon și azi am privind un mesaj cum că risc suspendarea serviciilor și intrarea în preventel, dacă nu achit urgent. Fiind în carantină, cu toată nebunia Covid, n-o pot achita, decât online, evident. Abonamentul e făcut în București, eu sunt în Focșani acum. Întrebările sunt: Ce este Preventel și dacă nu achit, se întâmplă să mă dea în judecată sau nu se reziliază contractul pe termen nedefinit? Este o problemă gravă? Mă gândeam doar că mi-ar suspenda serviciile atât. Oferiți-mi infornații, cei care știți sau care ați fost într-o situație de genul. Rog seriozitate. Mulțumesc frumos. Fundăă.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Abonamentul se poate achita online pe situl Telecom.

| sierra1 a răspuns:

"Rog seriozitate."

seriozitate era aia prin care iți plăteai abonamentul la timp. Online

| sierra1 a răspuns:

"| Blu3Li0n :... Rog seriozitate. "

seriozitate era aia că tu iți plăteai abonamentul la timp. Online

| Ioana1312321 a răspuns:

Abonamentul se poate plăti și in orașul in care esti acum. Daca gasesti un sediu de-al lor si te duci să iti platesti abonamentul.