| LupuMarianD2 a întrebat:

Buna, daca te testezi pozitiv de covid mai stai in carantină? Și dacă da, cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu am mai auzit de nici o regula
iar din pacate "surse oficiale", de asemenea... NU EXISTA
https://stirioficiale.ro/ e una dintre cele mai IMBECILIE chestii pe care le-am vazut vreodata, rahat facut in ultima bataie de joc, trebuie sa citesc, cateva ore, printre hotarari guvernamentale oficiale, ca la sfarsit sa nu inteleg nimic de nimic

JIGODIILE care le-au facut si-au dorit serios sa te tina in confuzie cat mai mare

si mai rau e telverde 0800 800 358 la care nu mai raspunde nimeni, de luni bune

| KR0N5TADT a răspuns:

Informează-te din surse oficiale, nu de pe site-uri unde mișună armate întregi de proști. laughing

| sunt0anonima a răspuns:

Nu, nu mai stai in carantina. Se consiera ca virusul nu mai exista si o sa ne prefacem cu totii ca daca esti pozitiv, e o simpla raceala. Totusi, pentru binele celor din jur, cred ca ar fi mai ok sa te distantezi putin, daca esti sigur ca esti bolnav.