| tudor12345 a întrebat:

Am cumparat un iPhone 4 de la cineva. Are logat contul de icloud al lui, cum as putea sa-l deloghez si sa intru cu contul meu appstore?
Deoarece eu vreau sa-mi resetez telefonul si de asta imi trebuie parola de la icloud.

2 răspunsuri:
| VladA13D a răspuns:

Intri la Setari-General-iCloud, si dai delogare sau ce mai e acolo la optiuni.

| GicuGagicu a răspuns:

Icloud si contul de appstore sunt 2 lucruri complet diferite. Daca vrei sa il deloghezi de pe icloud faci cum zice colegul Vlad mai sus si iti bagi contul. Daca vrei sa il resetezi ai grija ca daca nu il deloghezi si nu iti da baiatul respectiv parola de la icloud poti sa arunci telefonul la gunoi