| gandurisiopinii a întrebat:

Am o problema cam nasoala. Acum ceva vreme mi-am luat un telefon la abonamentul Vodafone. Acesta s-a stricat recent si l-am dus la service, garanția fiind inca valabilă. Cei de la service mi-au declarat telefonul imposibil de reparat si au spus ca mi-l vor schimba, dar pentru asta am nevoie de nu stiu ce cod de pe cutia telefonului, cutie pe care nu o mai am. Ce naiba, acum ei vor sa păstrez si cutia? Inteleg ca trebuie sa am grija de contract, garantie, facturi si tot asa, dar la ce mi-ar fi folosit cutia vreodata? Doar nu ma apuc acum sa coletionez toate cutiile de pe lume.
Întrebarea este: Exista alta cale prin care as putea face rost de acel cod?

Răspuns Câştigător
| Gino_Giuseppe_1988 a răspuns:

Nu. Este vina ta. Orice prost stie ca atat timp cat ai garantia valabila trebuie sa tii si cutia.

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Adevarat. ttrebuia sa tii si cutia. pe acea cutie scrie un cod de bare. un cod de IMEI.
FIECARE telefon, produs. are. acum nu ai decat sa il repari contracost, s-au sa cumperi altul.

asta e invatare de minte.