| iVortex a întrebat:

am o problema cu telefonul meu, azi am incercat sa ii dau factory reset pentru ca mergea greu si memoria telefonului era plina. Il sting, apas butonul Power si butonul de volum de sus, si imi apare "omuletul" de la Android si sub el scrie Nicio comandă. Mai apas odata tot pe aceleasi butoane pentru cateva secunde, imi apar meniurile, aleg wipe data/factory reset, si se stinge. Il aprind, apare logoul telefonului, dispare iar dupa 3 secunde imi apare, iar dispare si tot asa. Cam asta e problema, nu se aprinde. Am incercat si cu butonul de jos, imi apare un meniu in chineza, aleg butonul care trebuie (m-am uitat pe YouTube) si la fel face.

Model: M5 by Evolio
Android: 5.0
Este rootat.

Exista vreo metoda sa functioneze?
P.S: Nu vreau sa il duc la service, daca este vreo metoda e bine.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Poti sa-l reinstalezi tu insa cred ca nu merita timpul pentru cat o sa-ti ia intr-un service. scuze ca raspund asa de tarziu.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca e rootat mergi la service sa iti instaleze softul original.

| iVortex explică (pentru gelu1970):

Altceva nu pot face? Cam cat ar costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul pentru instalarea unui software. 30-50 lei. Depinde de service. Odata rotat automat l-ai scos din garantie. Normal acest service trebuia sa acopere garantia, dar ti-a trebuit root pe telefon.

| iVortex explică (pentru anonim_4396):

Nu am garantie, si daca as fi avut nu l-as fi rootat, stiu dezavantajele cand iti bagi root.