| M21mihai a întrebat:

am o problema cu telefonul meu(s2 plus) nu imi mai functioneaza senzorii. Se aprind dar degeaba. Uni zic ca a intrat apa si isi va reveni peste cateva zile alti imi zic ca s-a ars o placa.
Am fost la 2 service.uri si cica nu mai pot sa.l mai repar.
ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Posibil ca e o problema mai complicată si si cei de la service nu vor să se complice; sau poate ca pretul piesei si al reparatiei ar costa cat un alt telefon.
De asemenea și diagnosticarea problemei costa si timp si muncă; iar acestea trebuiesc plătite. Iar daca la final ti se va spune că nu poate fi reparat...
Problema ta e mai delicată, de aceea este refuzată. Ca si in medicină: unele operatii nu se pot face în tara -si costa mult- chiar daca avem si noi medici chirurgi.

Tu mai ai o singură sansa: sa trimiti telefonul la service-ul producătorului -la o reprezentanță din România. Dar sa nu faci asta mai înainte de a le spune problema prin telefon sau e-mail.