| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu un Huawei p20 pro, am dat hard reset si nu mai stiu contul google, am incercat toate posibilitatile de pe yt, orice raspuns e bine venit.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Raspunsul e ca trebuia sa il scrii pe o hartie. Mergi la un service, il resofteaza baietii si te rezolva. Sau daca te simti curajos, poti incerca sa pui tu un ROM custom, dar daca faci ceva gresit o sa ramai cu o caramiduta care arata bine si nu porneste.

| Catalinlupu23 explică (pentru Wr3nch):

Si cum pot sa fac un rom custom(100% corect)?

| Wr3nch a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Na na, Nu dau sfaturi de gen ca dupa vii si zici ca din cauza mea ti-ai stricat telefonul. Puterea Google e cu tine. La service nu cred ca iti ia mai mult de 100 de lei si personal nu m-as risca.

| Catalinlupu23 explică (pentru Wr3nch):

N-are nimic boss, nu conteaza, dar cateva explicatii, daca ii dau update software cu hisuite ar trebui sa se stearga contul?

| Wr3nch a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu chiar. Daca update-ul pe care il pui e bazat pe Android care include Google Services, protectia anti-furt (si motivul pentru care iti cere contul) o sa ramana activa.

| Catalinlupu23 explică (pentru Wr3nch):

Versiunea asta care o am e emui 10 care are google dar daca dau update software ar avea emui 11 versiunea fara google din cate stiu.

| Wr3nch a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Merita incercat