| Ionitacosmin27 a întrebat:

Am pus un pattern la telefon si nu l-am mai stiut, si i-am dat resetare din butoane si acum imi cere contul Google care a fost pe telefon si nu il mai stiu, ce as putea sa ii fac?

FUNDAA

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa iti aduci aminte ce cont aveai inainte. Daca stii adresa, trimiti un mail la google si ii rogi frumos sa reseteza parola. Daca nu stii adresa, e vina ta ca iti creezi cate un cont nou pentru fiecare serviciu (sau mai rau, folosesti conturile colegilor).

In momentul de fata ai declansat Factory Reset Protection, care poate fi ocolit doar folosind contul original sau aplicatii speciale (de ex daca aveai root pe telefon, sau te poti conecta cu adb).

Acum depinde ce telefon ai, pentru ca procedura este usor diferita pentru fiecare. Uite ai exemple (engleza): https://android.stackexchange.com/......protection

Daca il duci la un service cred ca ti-l rezolva in 5 minute.