| alecshyunday a întrebat:

Salut..am un telefon tim tq 150 si am tastat de prea multe ori parola aia "pattern" pe ecran..imi cere contul google si nu ii mai stiu parola..stie cineva ce pot sa fac? sau cum sa resetez telefonul? nici in meniu nu pot sa intru. multumesc

5 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci.
In primul rand ai mare noroc ca ai telefon cu android
Inchide telefonul
intra in modul rom recovery
daca nu stii sa intri in rom recovery
iti spun toate combinatiile pentru a intra
power+volum up+home
power+volum down+home
power+volum up
power+volum down
power+home
toate butoanele trebuiesc apasate in acelasi timp
o combinatie te va duce in modul download dar nu te intereseaza asta
Ok acum ca ai intrat in rom recovery
cauta rubrica wipe data/factory reset
dai yes - delete all user data
dupa ce se termina procesul o sa apara un mesaj wipe data/ factory reset is complet
acum dai back
si reboot sistem
telefonul tau se reseteaza
acum se va incarca sigla android
dupa ce se termina de incarcat
telefonul va intra in meniul de configurare android exact ca atunci cand l-ai utilizat pentru prima data.
P.S o data dat wipe data/factory reset pierzi toate datele din memoria telefonului nu si de pe CARD!
In meniul rom recovery navighezi cu volum up+volum down in sus si in jos, home e tasta de selectare(desi poate sa fie si power sau search) iar tasta back e tasta nativa de back a telefonului. NU SELECTA NIMIC ALTCEVA IN AFARA DE WIPE DATA FACTORY RESET!

| CameliaS a răspuns:

Bună! Eu am Samsung Galaxy Young și, la fel ca tine, și eu am tastat de prea multe ori parola pe ecran. Mi-a cerut parola de la contul Google. Inițial nici eu nu mi l-am amintit, însă din păcate, fără el nu ai ce să faci. Încearcă să ți-l aduci aminte! happy

| MariMariaMariuca a răspuns:

Ai putea sa mergi la magazinul de unde l-ai cumparat. Cei de acolo trebuie sa stie ce sa faca.
Mult noroc!

| Padure_Florin_1992 a răspuns:

Daca nu l-ai facut inca si vrei sa il vinzi vreau sa il achizitionez eu mail ul
meu { maxturboo@mail.com }