| aeromania a întrebat:

Am si eu o intrebare: Am un Alcatel ot 505 si nu pot intra pe net. Inainte acum ceva timp am reusit sa intru cu el avand optiunea webnwalk (cosmote) activa. Acum am optiunea Xplore activa, tot pe cosmote, si are 50 mb trafic de date. Intreabarea este: cu aceasta optiune, pot intra pe internet? daca da, cum? ce setari trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| TrooololololololoJR a răspuns:

Da, dai p butoonu ala din stanga sa activezi wifi si se conecteaza singur

| aeromania explică:

Ce buton din stanga? in meniu am ca icon de internet "WAP" iar cand dau pe acela imi apar cateva optiuni, cand dau pe homepage, imi zice connection failed, retry with GSM dialup? si daca dau yes tot error da... si nu am wifi pe el. in meniul WAP am: "Homepage", "Bookmarks", "Recent pages", "Offline pages", "Go to url" si "Profiles"