| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*. Cum as putea sa activez internetul pe telefon daca am optiunea Xplore si am trafic de date? Am incercat dar nu merge. Sunt pe Cosmote. Funda pentru cel mai bun raspuns. Scuzati categoria.

1 răspuns:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand sunu la Cosmote la Relatii cu cLientii si le ceri sa-ti activeze internetul pe cartela/abonament, chaiar daca ai optiunea activa trebuiesc niste setari de la ei care sa le bagi in telefonul tau. Dupa ce ai primit setarile de la Cosmote, dai Ok apoi inchizi telefonul si il redeschizi dupa cateva secunde. Asta este toata procedura.
Daca tot nu-ti merge, uita-te si la setarile telefonului tau pentru web, activeaza-le.
Asta-i toata procedura.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!