| ExTaSy16 a întrebat:

am un iphone 5 ios8 se stinge cand am 60% baterie singur, poate fi din cauza bateriei problema? Va rog, sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| Hallo123 a răspuns:

Nu are cum sa fie de la baterie... cel mai probabil este o problema de software... dar pote fi si de hardware... am mai avut un prieten ca avea ip5 si lui i.se descarca f repede bateria si cand la dus la service a zis ca ii problema de hardware... ma rog, du.l la un service si o sa.ti zica baiatu big grin

| MihaelaDart a răspuns:

De la soft este buba. Nu am iphone, ci un Samsung si am aceeasi problema ca si tine. Iti trebuie un update pentru a-si reveni.

| Cezar1923 a răspuns:

Mai mult ca sigur bateria e de vina. Incearca sa cumperi alta ca nu e scumpa. Vezi sa fie originala

| ExTaSy16 explică:

Da,dar atata timp cat stau in casa e ok, dar cand ies
Afara in frig se stinge pe
La 70 dar cand stau in casa rezista si pana la 5%...