| JockerStoica a întrebat:

Am un iphone 5s gold și vreau să cumpăr o folie de protecție de față pentru el.
Ce folie îmi recomandați? Folie de sticlă sau folie normală?
Specificați de ce!
Fundă!

7 răspunsuri:
| Anonimsiatat0 a răspuns:

Sticla. Raspunsul este simplu, pentru protectie. Daca se sparge primul strat ramanem cu ecranul original nevatamat. Daca am folosi folie normala, aceasta nu ofera protectie la cazaturi, ci doar la zgarieturi.

| Robert194 a răspuns:

Iti recomand folie de sticla, este mai buna.

| mihamia21 a răspuns:

Normala mi se pare mai ok. Adică ai mai multe avantaje

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folia de sticla este mai eficienta. De ce? Pentru ca la un eventual soc cu asfaltul nu se sparge display-ul. Se sparge folia, ecranul fiind intact. Bineinteles, pretul este cu totul diferit. Si eu am folie de sticla.

| WhiteAngel675 a răspuns:

Folia de sticla este mai buna pentru ca la contactul cu gresia sau cu asfaltul (corpuri mai dure) se sparge folia nu ecranul propriu-zis.

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Folie de sticla pentru ca daca scapi telefonul se sparge folia, nu ecranul telefonului...si sunt unele folii de sticla care nu se zgarie... funda?

| andutzu2000 a răspuns:

Uite aici ceva ce te-ar ajuta ->https://www.temperedglass.ro/apple