| xGamerZ212 a întrebat:

am un iPhone 6s și câteodată nu merge butonul home,când are el chef merge, are legătura ca nu e display ul original?

2 răspunsuri:
| Xtreamber a răspuns:

Nu!
Problema este ca la butoanele fizice de pe telefoane se uzează cu timpul sau a intrat particule de praf înăuntru

| gratargratar a răspuns:

Nu are legatura cu display-ul.
Cel mai probabil e o problema de circuit - adica ori s-a oxidat vreun circuit (caz in care trebuie refacut cu pistolul de lipit) sau a intrat mizerie (caz in care trebuie doar curatat circuitul).
Im ambele cazuri trebuie desfacut telefonul. Nu e greu de facut, dar daca nu ai indemanare, ar trebui sa te duci la unul care se ocupa cu chestii d'astea. Gasesti si tutoriale pe internet.