| gabytzu22 a întrebat:

am un LG l7 si am lag la el si am inteles ca poate sa fie din cauza cardului.Am la el card de memorie microsd de 2gb dar nu scrie clasa de viteza si am inteles ca s-ar putea sa aiba lag din cauza ca are clasa de viteza mica...voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Problema este acceasi ca si la un sistem Desktop, prea multa memorie RAM folosita de aplicatii care nu folosesc...cand joci ceva incearca sa opresti inainte tot ceea ce nu iti trebuie si dezinstaleaza ceea ce nu folosesti! Va fi mai bine!winking

| RIP a răspuns:

Daca ai prea multe aplicati instalate pe el telefonul nu mai face fata

| xxx8 a răspuns:

Salut.....scuzama ca te dezamagesc dar nu nu este din cauza cardului ci din cauza telefonului si nu pentru ca nu ar fi puternic din punct de vedere al performantelor ci din punct de vedere softweare deoarece LG nu implementeaza bine partea de soft si cam toate LG-urile merg la fel de greu asta e nu ai ce sa ii faci (in nici un caz nu-i fa update la versiunea 4.1.1 ca o sa mearga si mai greu)