| mihai4000 a întrebat:

cum as putea sa aflu cam cati GB suporta telefonul meu (deoarece vreau sa mi iau un card microsd) si cam ce clasa mi-ar trebui(adica viteza maxima de citire a cardului), dau funda!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ai omis sa spui ce model de telefon ai, ca sa ti se poata raspunde.

| halogen001 a răspuns:

Majoritatea telefoanelor cu android care suporta card, accepta pana la 32GB, cu unele exceptii care merg pana la 64GB, 128GB. Clasa de viteza cea buna e clasa 10. Cardul e bine sa fie si cu adaptor ca sa poata fi introdus la nevoie in cititoare de carduri USB sau laptop sau sa poata fi utilizate in aparate foto sau camere video.

In descrierea telefonului pe site-ul producatorului sau in magazin, se specifica capacitatea maxima a cardului care poate fi folosit.

| LTAA a răspuns:

Ce telefon ai?