| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Gio cu 159MB ocupati din cei 181, deci am cam22MB liberi, dar cand actualizez o aplicatie de pe Google Play se descarca cam 2.3MB si apoi imi spune "Memorie de stocare insuficienta", iar eu am 20 si ceva de MB... Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, Android-ul trebuie sa aiba minim 20 Mb liberi, iar tu atunci cand instalezi o aplicatie din Play Store se downloadeaza in telefon kitt-ul iar dupa instalare acesta se sterge si ramane doar aplicatia in sine instalata (adica trebuie sa ai cam 2*marimea aplicatiei liber fata de cei 20 ca sa nu iti mai spuna asta, asa imi facea si mie mai de mult telefonul, si ma enerva rau, ai putea incerca si un restart, ca uneori mai functioneaza happy

2 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Salut,incearca sa pui un Micro-Sd(card de memorie) ca sa maresti memoria, telefonului...si-ai rezolvat, problema!

| Florinel_Anghel_1975 a răspuns:

Intra la setari-aplicatii-manager aplicatii si muta aplicatiile care sunt in telefon pe card sa eliberezi memorie in telefon, eu asa fac de fiecare data.