| MihaiTPM a întrebat:

Am o problema cu telefonul mobil! Este un model Allview P6 Energy pe android si tot primesc eroarea pe Google Play cand doresc sa descarc sau sa actualizez o aplicatie un mesaj care imi spuna ce spatiul de stocare este insuficient, desi am 8G liberi in memorie. Cel mai grav este ca Google Play Services nu se poate actualiza din cauza acestei probleme si daca acesta nu este actualizat nu pot folosii alte programe ca Youtube sau Hangouts!
Are cineva vreo idee?

1 răspuns:
| h3llboy666 a răspuns:

Du-te la setari>>aplicatii>> si vezi daca te lasa sa apesi pe "mutare pe cardul SD" - nu ai nevoie de un card- sau daca e pe cardul SD, apesi pe mutere in telefon.