| trollol a întrebat:

am un telefon Sony Ericson Xperia X8! k problema este ca, cand imi iau aplicati mi se salveaza in memoria interna.....si eu vreau sa mi se salveze in card, cardul este de 4GB memoria interna este de 126 MB daca exista un tutorial sau o config...Nu este o gluma! DAU FUNDA. multumesc si da este si la tehnologie

1 răspuns:
| GFStep a răspuns:

Salut, trebuie sa a minim android 2.2, daca ai android 2.1 eclair nu merge. In cazul in care ai 2.2 froyo intra in settings->aplications->manage applications apoi dai click pe aplicatia care vrei sa o muti. Daca nu iti merge trebuie sa descarcj de pe android market aplicatia app2sd sau link2sd.