| djlov14 a întrebat:

Am un telefon...Allview A4 duo si am o problema am instalat un card de 4 pe el iar atunci cand imi instalez ceva de pe Magazin Play imi spunde ca nu am memorie suficienta pentru ca se salveaza in memoria telefonului. Cum pot da sa se salveze direct in CARDUL SD?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa functioneze corespunzator, aplicatiile se duc automat in memoria interna(a telefonului). Prea putine se pot muta.Dar sunt aproape nesemnificative pentru functionarea telefonului.Iti dau totusi numele unei aplicatii sa vezi cum functioneaza.App 2 SD Card.Sau scrie in bara de la Magazin Play asa:mutare pe card sd.Sunt multe aplicatii de acest gen.Ma gandesc ca ce ti-am dat eu posibil sa nu fie compatibil cu telul tau.

| blackandwhite2000 a răspuns:

Asta e problema la telefoanele cu memorie interna mica. Nu prea poti sa instalezi pe card. Dar poti incerca sa faci asta: sus la bara unde iti activezi wifi, date mobile etc. este un semn cu niste sageti rotunde apasa pe l si dupa incearca sa instalezi.
Sterge memoria cache si dezinstaleaza programele care nu le mai folosesti.
FUNDA?
P.S. Muta aplicatii/jocurile din memoria interna in cea externa adica pe card.

| Hlds14 a răspuns:

Intri in setari si cauti pe acolo sau pe la memorie "instalare" sau "setari instalare"