| Stefanitza16 a întrebat:

Salut tpu...am un xperia play si am stricat cititorul de sim, l-am dus la reparat si dupa o luna de asteptare l-am luat acasa la fel, poate mai stricat.Acum incerc sa il aprind si ledul de la butonul power se aprinde de 3 ori rosu iar bateria se incalzeste foarte tare. Dupa mult timp de asteptare pentru a se racii reusesc sa il aprind, il bag la incarcat si la 20% incarcat se inchide. Dupa cand il bag la incarcat ledul se aprinde rosu la interval de 10 secunde dar telefonul este inchis.Si cand reusesc sa il aprind bateria este iar 0%...
Va rog sa ma ajutati macar sa il folosesc pentru jocuri caci ca telefon nu mai sunt sanse.

1 răspuns:
| Raptorz a răspuns:

Pai du-te la reparat la cineva cu experienta sau te duci inapoi de unde ai luat telefonul sa intrebi cum sa il faci sa porneasca sau iti cumperi altul