| ChrisStanescu a întrebat:

Salut.

Ajut o cunostinta sa dea de cap unei probleme cu o tableta Myria Gateway Mi365,

De la dansa:

"Pe tableta ruleaza winows 10.

Problema e cum urmeaza:

Acu cateva seri dupa ce am folosit-o fara probleme am stins-o normal. Am last-o sa stea cateva ore, la incarcat. Nu stiu daca ledul era aprins sau nu, dar de obicei se aprinde.
Cand am incercat sa o deschid, nu a functionat nimic, nici apasat de butoane start cu volume up/down si cu/fara butonul home, nimic. Ledul era arpiins insa, era rosu (ca si atunci cand de obicei e descarcata, desi nu e o regula).

Nu stiu daca astea is de ajutor la diagnosticarea problemei, dar:

De vreo doua saptamani insa se tot stingea, din senin, de cele mai multe ori in timp ce faceam tethering...dar de vreo doua ori si cand nu faceam tethering...probabil in acele dati chiar o fi fost descarcata bateria, cu toate ca o puteam aprinde imediat dupa.
Ziua de dinaintea serii cu marea princina (cand nu am mai reusit sa deschid tableta) mi s-a parut ca ar fi ceva de bai si cu mufa incarcatorului.

In orice caz, din seara de cand nu o mai pot aprinde tableta e la incarcat, ledul tot rosu e si tot nu reusesc sa o aprind.

Cine ce imi poate spune? Ce e de facut? Ce se poate face?
Cum as putea sa recuperez datele de pe ea?"

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimba i bateria cumpăra i alta sau duo in servis sa o faca ei nu te mai baga unde nu stii ca o strici mai rau.

| Wr3nch a răspuns:

E dus portul de incarcare sau bateria. Reparație si recuperare de date doar la service.

| Gabrielll3 a răspuns:

Incearca alt cablu de incarcare.