| Sandu_Daniel_Dan_1999 a întrebat:

as dori sa stiu, si as vrea daca pot instala pe telefonul meu Allview P6 life tastatura Samsung.
M.am uitat la multe tutoriale despre tastatura Samsung albe95 ceva de genu si..am facut exact pasi cu root cu tot am copiat fisiere unde trebuie dar degeaba...
As vrea sa stiu daca stiti o metoada de instalarea a keyboard Samsung... prin metoda apk orice...

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Aplicatiile de pe Samsung nu se pot pune pe alte telefoane nici macar cu root (cele originale) si daca se pun nu se integreza bine. In plus nu merita efortul, sunt cateva tastaturi chiar mai bune decat cea de la Samsung. Swype, de exemplu. (parerea mea, insa tine mai mult de preferinte).

4 răspunsuri:
| Streltov_Gheorghe_2001 a răspuns:

Pai foarte usor(daca am inteles eu intrebarea)intri in gogle play,cauti Samsung Keyboard, alegi modelul, descarci, instalezi, setezi ca tastatura implicita.
Si atit.Cind vei dori sa tastezi ceva se va deschide tastastura data. Funda?

| Sandu_Daniel_Dan_1999 explică (pentru Streltov_Gheorghe_2001):

Am incercat man si cele depe net sunt fake de obicei le gagesti pe forumul https://www.xda-developers.com/ dar am incecat vr sa stiu daca cineva stie o metoada de a instala pe telefonul specificat mai sus.

| LTAA a răspuns:

Iti iei gboard, pui tema alba si contur butoane, et voila

| Sandu_Daniel_Dan_1999 explică (pentru CuriousStuff):

Ai dreptate...de ex mi.am instalat o tastatura Sony experia seamana la fel ca cea de la Samsung dar ns.cea de la Samsung are o experienta mai asa...ns